Źródła informacji o nieruchomościach cz. IV – raporty o rynku nieruchomości

raporty o rynku nieruchomości

Czwarta część cyklu „Źródła informacji o nieruchomościach”, zawiera raporty o rynku nieruchomości, publikowane przez firmy branżowe.

Gdzie można znaleźć raporty o rynku nieruchomości?

W zasobach Internetu można znaleźć wiele darmowych analiz i raportów dotyczących rynku nieruchomości. Są one wydawane cyklicznie przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w tej dziedzinie. Co prawda dotyczą zazwyczaj rynków dużych miast, a w przypadku nieruchomości komercyjnych – segmentu premium, ale jest to naprawdę świetny materiał obrazujący tendencje na tych rynkach. Warto więc zaglądać co jakiś czas na te strony, żeby być „na bieżąco” 🙂

Raporty cykliczne publikowane przez NBP

Narodowy Bank Polski publikuje cykliczne materiały analityczne, w tym także o nieruchomościach. Niestety pojawiają się one z dużym opóźnieniem. Raporty NBP są pogrupowane na:

W komentarzu do raportów znajdziemy informację, że „Dokument nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym ani jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych.” Brzmi groźnie, prawda? 🙂

Raporty o rynku nieruchomości publikowane przez firmy branżowe

Poniżej zamieszczam linki odsyłające do stron z raportami, przy czym od razu uprzedzam, że na skutek przebudowy serwisów linki mogą w którymś momencie stracić aktualność (w miarę możliwości, będę je aktualizować):

Jeżeli znacz jeszcze jakieś strony publikujące wartościowe raporty o rynku nieruchomości, daj proszę znać w komentarzu.

7 thoughts on “Źródła informacji o nieruchomościach cz. IV – raporty o rynku nieruchomości

 1. Kandydat says:

  Dziękuję za wszystkie wpisy na blogu. Bardzo dobre materiały, jasno i czytelnie. No i te zdjęcia Naszych pięknych Tatr. Tu widok z Hali Kondratowej.
  Oby nikt nigdy nie musiał wyceniać takich miejsc. Obecnie wydaje się to absurdalne, ale jeszcze rok temu absurdalnie brzmiały słowa o jedzeniu przez rok na kolanie w aucie albo niemożności pójścia do teatru lub kina.
  Trzymajcie się !

  • 2k2 says:

   Dziękuję za miłe słowa 🙂
   A propos obecnej sytuacji, to faktycznie, nie do pomyślenia, że będziemy tęsknić za zwykłym pójściem do restauracji, kina, teatru. Strasznie mi tego brakuje. Ale już bliżej do zakończenia tego absurdu. Za rok będziemy się z tego śmiać. Oby 😉

Masz pytania? Przemyślenia? Podziel się nimi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!